Tiorelax % 0.25 30 gr merhem

Etken Maddesi
Tiyokolşikosid

TIORELAX %0,25 30 GR MERHEM

Yerli, Beşeri bir ilaçdır.

FORMÜLÜ

Bir ampulde; tiyokolşikosid 4 mg, sodyum klorür 16,8 mg, distile su k.m. 2 ml bulunur.

ENDİKASYONLARI

Tiyokolşikosid, aşağıda belirtilmiş olan durumlarda, ağrılı kas spazmlarının semptomatik tedavisi amacıyla kullanılır: - Tortikolis, dorsalji, lumbago gibi dejeneratif vertebra hastalıkları ve vertebranın statik patolojileri, - Spastisitenin eşlik ettiği travmatolojik ve nörolojik kökenli bozukluklar, - Rehabilitasyon sırasında.


KONTRENDİKASYONLARI

Tiyokolşikoside aşırı duyarlığı olanlarda, adale hipotonisinde ve gevşek paralizide kontrendikedir. Gebeliğin 1. trimesterinde ve emziren kadınlarda kullanılmamalıdır. Antikoagülan tedavisi altında olanlarda ve kanama problemleri olanlarda kullanımı kontrendikedir.

UYARILAR & ÖNLEMLER

Gebelerde kullanımı

Gebelik kategorisi, C’dir. Gebelerde 1. trimesterde kullanımı kontrendikedir. Gebeliğin diğer dönemlerinde, eğer hekim, ilacın gebe kadına sağlayacağı yararın fötus üzerindeki potansiyel riskini haklı göstereceğine inanıyorsa kullanılmalıdır.

Emzirenlerde kullanımı

İlacın anne sütüne geçmesi nedeniyle laktasyon dönemi boyunca tiyokolşikosid kullanımı önerilmemektedir.

YAN ETKİLER

M. uygulama sonrasında nadir olarak tansiyon düşmesi, geçici bilinç bulanıklığı veya eksitasyon bildirilmiştir. Tiyokolşikoside karşı aşırı duyarlığa bağlı olarak deri belirtileri ortaya çıkabilir

ETKİLEŞMELER

Herhangi bir etkileşim bildirilmemiştir. Ancak, benzer etkideki diğer ilaçlarla birlikte kullanıldığında dikkatli olunmalıdır.

DOZU & KULLANIM ŞEKLİ

Günde 2 defa 1 ampul (4 mg) İ.M. uygulanır. Şiddetli kas kramplarında tedaviye günde 2 defa İ.M. uygulanan 1 ampul (4 mg) ile başlanır. Ampul formu ile önerilen tedavi süresi, 3-5 gündür. Gerekirse tedavi 5-7 gün, oral olarak günde 2 defa 2 tablet (8 mg) ile sürdürülür. Fizik tedavi seanslarında hazırlık için; kas gevşetici etkinin elde edilmesi amacıyla gereken süre (İ.M. enjeksiyondan sonra 30-40 dakika) göz önünde bulundurulmalıdır. Çocuklar Tiyokolşikosidin çocuklarda kullanımı önerilmemektedir. DOZ AŞIMI ve TEDAVİSİ Doz aşımı bildirilmemiştir. Böyle durumlarda semptomatik ve destekleyici tedavi uygulanır.


İlaç Fiyatı 9.28 YTL


Reçeteli Verilir.

İLAÇ EŞDEĞER ANALİZİ (MUADİLLERİ)

* MUSCORIL 4 MG 20 KAPSUL
* MUSCORIL 4 MG 2 ML 6 AMPUL
* MUSCORIL %0,25 30 GR MERHEM
* MUSCOFLEX % 0,25 30 GR KREM
* MUSCOFLEX 4MG 20 KAPSÜL
* MUSCOFLEX 4MG/2ML IM ENJ. İÇİN SOLÜSYON İÇEREN 6 AMPUL
* DYNAXON 4 MG/2 ML 6 AMPUL
* DYNAXON 4 MG 20 KAPSÜL
* TIORELAX 4MG/2MG 6 AMPUL
* DYNAXON 0,075 GR 30 GR MERHEM
* ADELEKS 4 MG/2 ML İM 6 AMPUL
* RECOSİDE 4 MG 20 FİLM TABLET
* ADELEKS 4 MG 20 TABLET
* THİOSPA 8 MG 20 TABLET
* TYOFLEX 4 MG 20 KAPSÜL
* TYOFLEX %0,25 30 GR MERHEM
* TYOFLEX 4 MG/2ML 6 AMPÜL
* MYODİN 4 MG/2 ML 6 AMPÜL
* MUSCORIL 8 MG 10 KAPSUL

muscoril merhem ne için kullanılır , recoside merhem , muscoflex merhem , tyoflex merhem , tiorelax ne için kullanılır , tiorelax merhem , muscoril muadili , tyoflex kapsül , thiospa 8 mg , tiorelax niçin kullanılır ,

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !